Boya

BOYA KURUTMA FIRINI

Yaş boya kurutma fırınları , Hassas sıcaklık kontrolü ve homojen bir hava dağılımı ile boya sonrası kürlenme işleminin uygulandığı düşük dereceli fırınlardır. Dış ortamdan tamamen tecrit edilmiş ve kapalı devre çalışan Yaş Boya Kurutma Fırınları müşteri ihtiyacına ve ürün özelliklerine göre projelendirilip modüler olarak imal edilirler. Hava sirkülasyonu kapalı devre olarak sağlanır ve her çevrimde EU3 filtrelerden geçirilir.
 
Özel proseslerinize uygun çözümleriniz için uzman satış ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
 
ASKI YAKMA FIRINI
Isıl işlem ile boya temizleme veya düşük oksijenli ortamda boyayı ısıtarak Karbonlarına ayırma yani organik ve inorganik bağlarından ayrıştırma işlemidir.
 
 Boya tesislerinde kullanılan Askı, kanca, bara vb. metal parçalar üzerine kaplanmış olan, Toz ve Yaş Boyaların kimyasal kullanılmadan temizlenebilmesi için geniş çapta uygulanmakta olan bir yöntemdir.
 
Diğer temizlik metodlarından farkları;
* Ekonomik, esnek çalışma imkanı sunan, çevreye zarar vermeyen askı temizleme fırınları temizleme yöntemi, ilk yatırım maliyeti ve işletme giderleri bakımından avantajlar sağlamaktadır.
* Alevsiz ve düşük oksijenli bir ortamda, boya içindeki organik ve inorganik kimyasal bağlarını ısıtma yöntemiyle ayrıştırarak temizleme yapılır. Bu nedenle, Boya tesislerinde kullanılan askı, kanca, bara ve Hatalı boyanmış metal parçalar deforme olmadan temizlenmesi sağlanır.
* Kimyasal kullanılmadan, temizleme işlemi yapıldığı için, çevresel atık miktarı minimum düzeydedir.
 
Özel proseslerinize uygun çözümleriniz için uzman satış ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
 
TOZ BOYA FIRINI
Toz boya uygulamaları Solvent içermemesi, yüzey kalitesi, dayanıklılığı, boya geri kazanım olanağı, ekonomikliği ve çevre duyarlılığı sayesinde geleneksel boyama işlemlerine göre çekici bir alternatif sağlamaktadır. 
 
Tamamıyla kuru bir kaplama sistemi olan toz boya uygulamaları, metallerin ve toz boya taneciklerinin manyetik bir ortam içerisinde farklı elektrik yükü ile yüklenmeleri sonucunda toz materyalinin mıknatıs etkisiyle metal yüzeyini kaplaması esasına dayanan bir boyama yöntemidir.
 
Parça üzerine uygulama sonrasında polimer tozlarının fırınlanarak eritilmesi ve pişirilmesi ile kaplama işlemi tamamlanır. Fazla atılan boya, kabinde bulunan boya geri kazanım sistemi sayesinde toplanabilir ve tekrar kullanıma sokularak ekonomik avantaj sağlanabilir.
 
İçerisinde buharlaşabilen organik maddeler bulunmamasından dolayı elektrostatik toz boyama uygulamaları aynı zamanda çevresine zarar vermeyen bir metoddur. Böylece çevre koruması sağlanmasının yanı sıra benzer Solvent bazlı boyama sistemleri ile karşılaştırıldığında atık sorunu, baca ve kanal temizliği, depolama, işçi sağlığı konularında potansiyel bir tasarruf sağlamaktadır.
 
Özel proseslerinize uygun çözümleriniz için uzman satış ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
 
ELEKTROSTATİK BOYA FIRINI
Elektrostatik yöntem kullanılarak kabin içinde boyama yapılan parçaların pişirilerek boya ile parçanın birleşmesiyle tamamlanan boyama işlemini yapar.
 
Toz boyanın pişmesi aynı sıcaklıkta bulunan kabin içinde yapılır. Farklı sıcaklıklar olması farklı renk tonlarına neden olabilir. Bu nedenle elektrostatik toz boya fırını imalatçıları aramalarında şirketlerin güvenirliğine ve işlerini tam anlamıyla profesyonelce yapmalarına yüksek önem veriniz.
 
Yapılan ayarların sorunlu olması yapacağınız bir çok ürünün çöpe gitmesine ve size yüksek maliyetler çıkarmasına neden olacağını unutmayınız. 
 
Özel proseslerinize uygun çözümleriniz için uzman satış ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.